Pomoc při migrační krizi

S vypuknutím války na Ukrajině a následné migrační krizi jsme byli požádání SH ČMS o  pomoc. 

Město České Budějovice otevřelo Sklad materiálních potřeb města v Žižkových kasárnách, kam mohou lidé přispívat převážně potravinami a hygienickými potřebami. Ten má sloužit pro výdej a prvotní zásobení nově příchozích osob z Ukrajiny.
My jsme zajistili – společně s dalšími SDH z jižních Čech a to několikrát v průběhu března a dubna  – personální obsazení a obsluhu tohoto skladu. Pomáhali jsme s výběrem materiálu, jeho skladování a následné distribuci pro Červený Kříž, město ČB a také přímo pro občany Ukrajiny.
Častokrát jsme byli také v roli rádců a hlavně psychologů, jak pro obdarované, tak také pro dárce…
Bylo opět fajn pomáhat při činnosti, která má smysl…
 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*