Homolský dvojboj

Minulý rok byl, co se týče hasičských akcí, hodně mizerný díky Covidu a tak jsme se rozhodli to letos kapku oživit. A když už akci, tak něco nového, co se v Homolích ještě nedělalo. Soutěž v požárním útoku na fotbalovém hřišti je na každém rohu, ale do kopečka a ještě k tomu každý proudař jinam, to umíme jen u nás. J A protože útok není akce na celé odpoledne, doplnili jsme to ještě speciální štafetou.

Bohužel Covidová doba se výrazně podepsala i na soutěžních týmech sousedních sborů, takže nám přišla spousta omluvenek, kdy se nepodařilo dát dohromady celé družstvo. Finální startovka tedy zahrnovala pět družstev. Muže z Homol, Nových Homol a Plané, doplněné o partu žen z Plané a dorostenky z Nových Homol.

Útok byl jednoznačně pod kontrolou našich borců a s časem 27,09 s to bylo jasné první místo. Druhé místo braly dorostenky, třetí pak holky z Plané. Hojdecké proudaře zaskočil Homolský kopeček, který vyžaduje speciální techniku provedení útoku a skončili až na 4. místě. Plaňákům se bohužel nezadařilo a vypadlá gumička z proudnice pro ně znamenala NP.

Takže po prvním kole jsme byli na koni a bylo jasné, kdo je na našem trávníčku pánem. 🙂

Štafeta už tak jednoznačná nebyla. Přeskok, podlez, to je spíše pro mladší závodníky. Ale dost jsme si slibovali od přenosu lahváčů z jedné basy do druhé, kde se dají zúročit dlouholeté zkušenosti a trénink. A musím uznat, že nám to sedlo. Trochu jsme sice ztratili na ty mladší závodníky, ale všechno dobře dopadlo. Štafetu vyhrála parta kluků z Nových Homol, následovaná družstvem mužů z Plané, dorostenkami z Nových Homol, našimi přeborníky a holkami z Plané.

Konečný součet pořadí jednotlivých disciplín sice ukazoval shodu u našeho družstva a mužů z Nových Homol, ale mezinárodně uznávaná pravidla s touto možností naštěstí počítají a v podobném případě rozhoduje lepší čas útoku. A tak vyhrál kdo? No přece Ti nejlepší Homoláci. Pohár za druhé místo si odvezli kluci z Hojd a za třetí pak Hojdecké dorostenky. Do Plané odjel diplom za bednu v útoku u žen a u chlapů zase ze štafety. Každý vlastně vyhrál něco, takže to dopadlo jak nejlépe mohlo. 🙂

Počasí klaplo na jedničku, piva bylo dost, buřtů na oheň také, muzika hrála, takže celá akce pokračovala do pozdních nočních hodin.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří se podíleli jak na přípravě, tak i na samotné realizaci akce. Dále pak fotbalistům a obecnímu úřadu za půjčení stanu a lavic. Poděkování patří také do Nových Homol, odkud nám pro soutěž zapůjčili terče s časomírou, překážky a káď se základnou. A nakonec také Lucce za kopu parádních fotek. Prostě globální akce, kdy každý dodá co má k dispozici a nakonec se to povede. A určitě se to povede i příští rok, protože si to plánujeme zopakovat. 🙂

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*